Животът като приключение - героят си ти

18.10.2020 11:00ч. Неделя  -  18.10.2020 19:30ч. Неделя
НДК, зала 6, гр. София
Билети
Билет
В момента няма активни билети
Информация за събитието

Научи се да живееш живота си като вълнуващо приключение на твоето лично израстване.

Често сме затворени в истории на неуспех, страх, срам, вина, безпомощност, фатализъм. А още по-страшно е, когато не успяваме да свържем точките и да открием смислена лична история. Това ни блокира в проектите и взаимоотношенията ни. Пречи ни да живеем живота си в пълнота и с радост.

Ето защо е важно да откриеш правилните очила за прочит на твоята история.

„Storytelling“ – разказването на истории – е гореща тема в маркетинга, бизнеса, лидерството, продажбите. Но в областта на личностното развитие в България тя като че ли е все още пренебрегвана.

С „Животът като приключение – героят си ти“ ще запълним този пропуск. Ще се научим да разказваме историята на нашия живот като история на растеж. Приключение, в което ние сме героите.

КАКВА ЩЕ Е ПОЛЗАТА ОТ ТОВА ОБУЧЕНИЕ ЗА ТЕБ?

  • Ще ти помогне да чуваш и разбираш призивите за промяна и действие в живота си.
  • Ще те провокира да действаш смело и мъдро, за да осъществиш желаната промяна.
  • Ще ти помогне да свържеш парчетата мозайка от живота си в цялостна картина.
  • Ще те стимулира да гледаш на трудностите като на важна част от приключението, а на грешките като ценни уроци с цел да се придвижиш напред.
  • Ще имаш ориентир, когато се изгубиш и инструменти да продължиш, когато  спреш.
  • Ще се научиш да се изправяш срещу вътрешните си демони и дракони, да ги побеждаваш и да развиваш светлата страна своята личност.

КАКВО ЩЕ ПРАВИМ?

Ще се научим да прилагаме един модел за живота, който е по-стар от пирамидите, от Стоунхендж и дори от пещерните рисунки. Той е устоял на времето, защото е дълбоко запечатан в паметта на човечеството, в митовете, в религиозните и фолклорни истории. Използван е широко в киното, литературата, коучинга, терапията и личностното развитие. Основан е на концепцията на Джоузеф Кембъл за т.нар. МОНОМИТ и се нарича „Пътуването на героя“ (Hero’s Journey).

Ще има лекционна част, обсъждане в групи и индивидуална работа. Всеки ще има възможност да приложи модела, като работи върху свой личен проект, идея, предстоящо житейско пътуване или да преосмисли цялостно живота си като приключение.

ПРОГРАМА:

  • 11.30-13.00 – Сесия 1: Ключът към приключението. Ще открием подходящата наративна рамка, през която да четем преживяванията си и историята на нашия живот като приключение.
  • 14.00-15.30 – Сесия 2: Събуждане за приключение. Твоят герой е в зоната си на комфорт, но му предстои да осъзнае, че го чака един по-добър живот и да се впусне в приключението.
  • 16.00-17.30 – Сесия 3: Във вихъра на приключението. Героят ти е в непознат свят, учи нови неща, води битки, губи, побеждава, изправя се срещу страховете си, преобразява се.
  • 18.00-19.30 – Сесия 4: Обновяващата сила на приключението. Героят ти се завръща готов за нов живот, надмогнал е егото си и носи дарове за общността и другите.

Водещ обучението: Иван Мирчев е акредитиран коуч (ACC) към ICF (International Coaching Federation). Сертифициран е като екипен и групов коуч (Erickson Coaching). Има професионална квалификация в областта на емоционалната интелигентност (International Society for Emotional Intelligence). Завършил е майсторски клас по сценарий в Ню Бояна по модела на Hero’s Journey на Джоузеф Кембъл и Кристофър Кембъл.

Харесайте страницата: https://www.facebook.com/IvanMirchevCoaching/ 

Вижте събитието във Фейсбук: https://www.facebook.com/events/330078848243805

Място и време: Зала 6 на НДК, 18 октомври от 11.30 до 19.30 ч.: https://rb.gy/eeinep. При спазване на противоепидемичните мерки.

Цена: 50 лв. редовен билет, 30 лева за ученици и студенти. (Събитието е спонсорирано по проект за личностно и духовно развитие на Salted Café Sofia). В цената е включено участието плюс две кафе паузи и работна тетрадка.

Организатор
Кога & Къде

Място: НДК, зала 6,
Регион: област София ,
Град: гр. София,
Адрес: НДК, зала 6

Неделя, 18 Октомври 2020, 11:00 ч.
 до 
Неделя, 18 Октомври 2020, 19:30 ч.